plyny

Kuchenne pojedynki, czyli test środków do czyszczenia

Czasami żeby zakosztować samotności trzeba się bardzo nagimnastykować. Przynajmniej u mnie. Mój syn jest cudowny, inteligentny, silny, no ale wszystkie nasze dzieci przecież takie są! Jeśli jednak chce zostać sama to wtedy sprzątam, to chyba jedyna możliwość by wepchnąć gadającego i domagającego się noszenia szkraba tacie i uciec na przykład do kuchni na kilka godzin błogiego szorowania. Nie zawsze było to takie piękne, po wprowadzeniu się do obecnego mieszkania targnęła mną tak naprawdę czarna rozpacz i dostałam nauczkę na długi czas. Sprzątanie tego miejsca z pomocą teściowej zajęło dwa miesiące, a i to tylko do stanu w którym w mieszkaniu z małym dzieckiem dało się jako tako mieszkać. Poprzedni lokatorzy to byli… Dość powiedzieć że długo utrzymywałam że wprowadziłam się do chlewu, na wspomnienia dostaję po prostu gęsiej skórki. To były dwa miesiące które powinnam spędzić beztrosko z moim dzieckiem, ale tak się nie stało. W jednym z wpisów podzielę się spostrzeżeniami, na razie w ramach świąt i ogólnego utrzymania ładu musiałam wyczyścić kuchenkę na co chęci brak zawsze. W ramach walki z mieszkaniem miałam do tego kilka środków. I w ramach wygranych w różnych konkursach. Tak oto w szranki stanęli: Cif – mleczko do czyszczenia powierzchni, Ludwik – płyn do czyszczenia kuchni w tym powierzchni tłustych, Cillit Bang – do kuchni, oraz rzecz którą otrzymałam od pani która na początku wyczyściła mi piekarnik: Nanomax. Na koniec wpisu przejrzymy skład i opinie producentów o każdym ze środków, ale jak wyglądał test? Kilka dni nie było okazji posprzątać gazu co spowodowało całkiem niezłym zabrudzeniem.

 

Na każdym z płynów jest informacja że nic nie trzeba szorować, wzięłam więc to sobie do serca i tylko spryskałam/wylałam odpowiednią ilość na część powierzchni przeznaczonej do czyszczenia. W przypadku Cifa było to trochę kłopotliwe bo musiałam najpierw nałożyć go na gąbkę a potem rozprowadzić. Cała reszta nakładała się dobrze, chociaż za każdym razem wymaga to użycia rękawic.

Odczekałam około dziesięciu minut. I jakie były efekty?

Z pewnością zwycięzcą tego rozdania jest Nanomax. Ale tego się spodziewałam. Płyn przeznaczony jest do grilli i piekarników, zaczął rozpuszczać nawet przypalony tłuszcz którego przy wprowadzaniu nie udało mi się usunąć.

Drugie miejsce co osobiście troszkę mnie zdziwiło, zajął Cif. Usunął cały brud i nie było kompletnie konieczności szorowania czy wkładania chociażby krztyny siły w czyszczenie płyty gazu. Wciąż jednak jest minus za jego rozprowadzanie.

Trzecie miejsce można powiedzieć że zostało przyznane wspólnie ze względu na okropne rozczarowanie środkami. Cillit Bang jest rozreklamowany, a mimo to nie podołał wszystkim zabrudzeniom, a nie były to jakieś potworne przypalenia. Ten sam efekt uzyskiwałam z pomocą płynu do naczyń i zalaniu kuchenki na chwilę wodą. No i nowość w mojej kuchni, wygrana w konkursie czyli Ludwik. Cieszy mnie fakt że nie poświęciłam na niego ani grosza ponieważ jak i Cillit, nie podołał naprawdę prostym zabrudzeniom. Oba środki są przereklamowane i nadają się do lekkich zabrudzeń.

Problem przy Nanomaxie jest taki że po użyciu go trzeba dobrze przewietrzyć pomieszczenie bo ma naprawdę intensywne składniki czyszczące. Z drobnym zastrzeżeniem że też nie wyczyści absolutnie wszystkiego, bo mocno zapieczony piekarnik do dziś ma przypalone fragmenty mimo tego że podobno profesjonalnie wyczyściła go pani posiadająca firmę czyszczącą. Troszkę powątpiewam, bo jednak oczekiwałam spektakularnego efektu, a otrzymałam dość przeciętne czyszczenie piekarnika. Także ze swojej strony mogę polecić dla domowego użytku Cif oraz Nanomax. Z tym że ten pierwszy sprawdza się tak w kuchni jak w łazience, a także wszędzie indziej.

Na pierwszym zdjęciu widać jak wyglądała płyta przed myciem. Kolejne opisuje jakie środki zostały użyte na 1/4 powierzchni, a ostatnie obrazuje efekty. Czerwone kółka to miejsca w których Cillit i Ludwik nie dały sobie rady z przeciętnym brudem, a niebieskie pokazuje te w których Nanomax zaczął rozpuszczać zaschnięty brud.

 

Pamiętajcie że przy wszystkich środkach należy używać rękawic ochronnych!

Co o produktach mówią producenci? I jak wygląda cena każdego z nich?

Nanomax do grilli i piekarników.

img_20161208_104831

Właściwości:

Profesjonalny płyn do gruntownego, skutecznego czyszczenia grilli, wnętrz piekarników, wędzarni i kominków. Łatwy w użyciu, rozpuszcza i usuwa tłuszcz, resztki potraw i spieczone zabrudzenia. Środek o bardzo silnym działaniu. Zawiera naturalne składniki powierzchniowo czynne ulegające biodegradacji.

Zastosowania:

Do skutecznego czyszczenia grilli, piekarników, kuchenek, rusztów i półek, patelni, płyt grzewczych oraz szyb piekarnikowych i kominkowych.

Sposób użycia:

Stosować zawsze na zimnych powierzchniach. Nanieść niewielką ilość za pomocą myjki/gąbki na czyszczoną powierzchnię, rozprowadzić, pozostawić na ok. 1-2 minut, następnie zetrzeć i dokładnie spłukać wodą. Przed użyciem wstrząsnąć.

Skład:

Wodorotlenek sodu – 11%, związki aminowe – 16%, EDTA i jego sole – 1%.

 

CIF

img_20161208_104859

Skład:

5-15% anionowe środki powierzchniowo czynne, <5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, mydło, kompozycja zapachowa, Limonene, Benzisothiazolinone, Geraniol.

PRZYGOTOWANIE I STOSOWANIE

Nanieść na wilgotną ściereczkę, gąbkę. Zetrzeć a po wyczyszczeniu spłukać. Nie stosować na linoleum, skórze i tekstyliach. Na powierzchniach delikatnych, nowych lub nietypowych, malowanych i aluminiowych: należy najpierw przetestować na małej, mało widocznej powierzchni; unikać silnego szorowania i natychmiast spłukać. Płytę ceramiczną czyścić schłodzoną, przed ponownym rozgrzaniem dokładnie spłukać.

 

Cillit Bang

img_20161208_104844

Cechy:
turbo piana, supersilny środek czyszczący do twojej kuchni, widoczne rezultaty już w kilka sekund!, doskonały do różnych powierzchni, usuwa tłuszcz, zabrudzenia, przypalone jedzenie
Opis produktu:
Zastosuj Cillit Bang Tłuszcz i Smugi, aby usunąć tłuszcz, osady i przypalone jedzenie w kilka sekund!

Idealnie czyści: urządzenia kuchenne, blaty, piekarniki, sztućce, talerze, naczynia, garnki i patelnie, lodówki, stal nierdzewną, kafelki, grille, szafki, drzwi, okapy, żaluzje metalowe, kosze na śmieci, meble ogrodowe, rowery, kołpaki samochodowe, marmur, granit i powierzchnie z kamienia naturalnego, szkło (spłukać po użyciu).

Składniki:

 

<5%: anionowe środki powierzchniowo czynne., kompozycja zapachowa, Linalool
Przygotowanie i stosowanie
Sposób użycia:
1. Przekręć dyszę w pozycji ON. 2. Przed użyciem zawsze sprawdź działanie produktu na mniej widocznej części powierzchni. 3. Przed zastosowaniem produktu pozwól, aby gorące powierzchnie wystygły. 4. Trzymając butelkę w pozycji pionowej, spryskaj zabrudzoną powierzchnię z odległości minimum 20 cm, poczekaj aż płyn zacznie działać i wytrzyj za pomocą ściereczki lub gąbki. 5. Spłucz dokładnie wodą oraz przetrzyj ściereczką.
Do czyszczenia piekarników, naczyń, garnków, patelni i innych nieporowatych powierzchni mających bezpośrednią styczność z żywnością:
1. Pozwól aby gorące powierzchnie wystygły. 2 Spryskaj zabrudzenia z jedzenia bez dodawania wody i pozostaw na maks. 30 minut. 3. Umyj jak zwykle detergentem, spłucz dokładnie wodą. 4. Jeżeli jest to konieczne, powtórz proces..

Uwaga: Nie można stosować do: płyt halogenowych, drewnianych powierzchni, gorących lub uszkodzonych powierzchni

Ludwik Mleczko do czyszczenia kuchni.

img_20161208_104811

Mleczko przeznaczone do czyszczenia zabrudzeń powstałych kuchni, efektywnie usuwa zabrudzenia z umywalek, blatów, kuchenek mikrofalowych, piekarników, sprzętów kuchennych i powierzchni zmywalnych. Niewielka ilość mleczka w postaci piany  pozwala na efektywne usuniecie zabrudzeń. Wystarczy rozprowadzić mleczko
po zabrudzonej powierzchni i przetrzeć wilgotną  ściereczką. Atrakcyjny zapach, wydajny, nie powodujący zarysowań ani zacieków. Posiada Świadectwo Jakości Zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny.

Tyle znalazłam, ale specjalnie dla was skład zaraz przepiszę.

Skład:

<5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, <5% anionowe środki powierzchniowo czynne, <5% EDTA i jego sole, konserwant, kompozycja zapachowa

Sposób użycia: 

Spryskać czyszczoną powierzchnię i przetrzeć wilgotną ściereczką. W przypadku uporczywych zabrudzeń pozostawić preparat na 5 minut, po czym przetrzeć ściereczką.

Zalecenia:

Nie stosować na gorące powierzchnie. W razie wątpliwości zaleca się przeprowadzenie próby na małej powierzchni w niewidocznym miejscu. Zaleca się stosowanie rękawic ochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *