ksiezyc2

Recenzja strony http://ksiezyc.edu.pl/

Witam was na kolejnej recenzji poświęconej stronie o tematyce ezoterycznej o którą przecież i mój blog ma się ocierać. Tak oto natrafiłam na stronę poświęconą…  Księżycowi. A dokładniej rzecz biorąc jego fazom, ich znaczeniu i garścią bardzo fajnych informacji dla kogoś kto jest tą tematyką zainteresowany.

 

Co pierwsze rzuca się w oczy to kolorystyka – stonowana i bardzo przyjemna, pozwalająca na zapoznanie się z treścią bez zbędnego bólu i starania. Przejrzystość, po prostu poezja jeśli mamy na myśli rozplanowanie strony i wpisów. Wszystko jest minimalistycznie dopracowane, a dzisiejszy nurt skłania się właśnie ku minimalizmowi. Dla mnie osobiście brak czytelnej galerii do której odnośnik umieściłabym na górze po prawej stronie, bo bardzo przyjemnie byłoby oglądać różne fazy księżyca w różnych miejscach. Dobrym pomysłem byłby również w moim mniemaniu księżyc w kulturze i mitologii, bo spełniał on funkcje od starożytności przecież. A pisanie o tym daje nam naprawdę niewyczerpane źródło tematów które zasługuje na osobną podstronę.

Fakt że na bieżąco wyświetlana jest faza księżyca jest ogromnym plusem, sama parę razy poszukiwałam tej informacji gdy na przykład chmury zasłaniały widok.

Z pewnością jednym z minusów z tego co dane mi jest zobaczyć jest systematyczność. Mamy 12 grudnia, a ostatni wpis pojawił się w październiku co nasuwa na myśl to że autor niespecjalnie troszczy się o swoje dzieło. Z pewnością strona jest pełna potencjału, niemniej w dużej mierze jego wykorzystanie jest zależne od ludzi którzy ją tworzą. Dlatego dla mnie na 4+ z zastrzeżeniem by rozwijać projekt dalej i oprzeć go o powiązane tematy, jak chociażby to co napisałam wyżej, albo kamienie powiązane z księżycem, jego bogowie i temu podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *